Deň rodiny 15. 5. 2022

V nedeľu 15. mája sa v našej farnosti uskutočnil Deň rodiny. Pripojili sme sa tak k množstvu farností a spoločenstiev, ktoré sa do tejto aktivity zapájanú. Valné zhromaždenie OSN 20. septembra 1993 vyhlásilo 15. máj za Medzinárodný deň rodiny. Pri príležitosti tohto dňa OSN povzbudzuje vlády a  krajiny, aby venovali pozornosť téme rodiny a realizovali pro-rodinné projekty. Prvý celoslovenský Medzinárodný deň rodiny na Slovensku sa konal v roku 2009.

Deň rodiny sme začali sláviť mládežníckou sv. omšou o 10:30, hneď po skončení sv. omše boli všetci pozvaní na spoločný obed v podobe guláša. Gazdinky zasa pripravil rôzne koláče a zákusky, na ktorých si mohli pochutiť všetci milovníci sladkého. Pre deti bol pripravený program, stanovištia, dva skákacie hrady, jazda na koči, erko-tance, futbal… Po ruženci prišli medzi nás aj starší farníci. Popoludní P. Bazil požehnal sochu sv. Jána Nepomuckého, ktorú nedávno nainštaloval vedľa jazierka na farskej záhrade. Večer bola na programe cukrová vata a hot-dogy.

Myslím, že všetci, ktorí medzi nás v nedeľu zavítali, odchádzali dobre naladení. Aj takto – nielen v kostole- chceme posilňovať spoločenstvo a vzájomnosť v našej farnosti.

Updated: 18. mája 2022 — 18:12