Lockdown 2021

Milí farníci a priatelia, dnes v podvečerných hodinách bol vyhlásený lockdown pre celé Slovensko. Bohužiaľ, dotýka sa to aj života cirkvi. Verejné bohoslužby nie sú povolené, čo prináša rozčarovanie do radov nás veriacich. Boli sme uzrozumení, že od pondelka 22. 11. budú môcť prísť do kostola len očkovaní, alebo tí, ktorí nedávno prekonali ochorenie covid-19. Teraz sú kostoly v podstate zavreté pre všetkých. Naši otcovia biskupi vydali dnes večer vyhlásenie v ktorom sa hovorí :

„Opätovný lockdown je veľkým sklamaním. Konferencia biskupov Slovenska od začiatku pandémie podporovala tak dodržiavanie opatrení, ako aj očkovanie pre všetkých, ktorým to zdravotný stav dovoľuje. Pretože nám záleží na každom ľudskom živote, na situácii nemocníc a pretože vidíme vyčerpanie zdravotníkov, prijali sme už mnoho obmedzení a trpezlivo všetkých motivujeme k zodpovednosti. Bol však daný prísľub, že verejné slávenie bohoslužieb už nebude zakázané. Lockdownu aj plošnému zákazu verejných bohoslužieb bolo možné sa vyhnúť. Sme veľmi roztrpčení, že k nemu opätovne dochádza. Plošný zákaz verejných bohoslužieb nepovažujeme za primeraný v situácii, keď zostáva množstvo iných oblastí života otvorených – a žiadame jeho čo najskoršie odvolanie. Pohľad do susedných krajín, ktoré dôsledne rešpektujú náboženskú slobodu ukazuje, že aj tu existujú iné riešenia.“ (zdroj TK KBS)

Rozhodnutie ohľadom lockdownu budeme rešpektovať. Dúfam, že v blízkej budúcnosti nastane zmena v prísnosti tohoto opatrenia. Dovtedy v našej farnosti nebudú verejné sv. omše. Budeme sa snažiť v nedeľu streamovať sv. omšu o 10:30 hod. z nášho kostola na YouTube kanál Premonštráti Holíč.

Majme nádej, že tieto opatrenia prispejú k zastaveniu pandémie covidu. K ľudským prostriedkom pridajme však aj tie naše – duchovné. Prosme, nech Pán Boh dá všetkým silu a trpezlivosť v tejto ťažkej dobe.

Updated: 24. novembra 2021 — 22:12