Žime v kresťanskej nádeji

Milí naši farníci, drahí bratia a sestry,

pretože sa v nedeľu nemôžeme zísť pri slávení svätej omše v kostole, chcem sa vám prihovoriť aspoň týmto spôsobom. Bude to len pár slov, ktoré vložím na našu farskú stránku www.faraholic.sk a potom to dám zdieľať na Facebooku. Dúfam, že sa to takýmto spôsobom k vám dostane.

Zažívame ťažké obdobie vo všetkých oblastiach nášho života. Koronavírus zasiahol nielen do školstva, obchodu, služieb a výroby, ale aj do života Cirkvi. Všetkých nás zabolelo, keď biskupi Slovenska museli prijať rozhodnutie, že sa nebudú konať žiadne verejné bohoslužby. Toto rozhodnutie prišlo na začiatku pôstnej doby. A navyše, v piatok naši biskupi vyhlásili, že to takto bude až do 31. marca.

Vieme že pôst je aj o odriekaní. Môžeme sa zriecť jedla, sladkostí, kávičky, alkoholu, televízie, internetu… Ale tento rok naplno prežívame pôst, aký sme ešte nezažili: od Eucharistie, od svätej omše, od sviatosti zmierenia, od spoločných pobožností v kostole…

Každé odriekanie smeruje k tomu, aby sme získali väčšie hodnoty. Verím, že tento duchovný pôst pomôže tomu, aby sa zabránilo šíreniu epidémie koronavírusu. A dúfam aj v to, že  po skončení tohto pôstu si budeme viac vážiť, že môžeme ísť do kostola, že môžeme byť na svätej omši a ísť na sväté prijímanie, že sa môžeme stretnúť ako Božia rodina.

Zvládnime toto obdobie s Božou pomocou! Aj keď nemôžete prísť do kostola, nezabúdajte na každodennú modlitbu! K svojim pravidelným modlitbám pridajte aj modlitby a pôst za zastavenie epidémie. Obetujete na tento úmysel všetky vaše choroby, trápenia  a kríže akéhokoľvek druhu. Sväté omše sledujte prostredníctvom televízie, alebo rozhlasu (TV LUX, Rádio Lumen, Rádio Mária). Spolu s nimi spievajte, modlite sa, odpovedajte, ako by ste boli na sv. omši v kostole. Keďže takto nemôžete prijať sväté prijímanie, vzbuďte v sebe túžbu po Ježišovi – duchovné sväté prijímanie.

Všetky oficiálne vyhlásenia usmernenia  Katolíckej cirkvi na Slovensku k súčasnej situácii môžete nájsť okrem spomenutých médií aj na stránke www.tkkbs.sk . Budem sa snažiť dávať všetky nové dôležité informácie aj na našu farskú stránku.

My, pátri, ktorí pôsobíme vo farnostiach Holíč a Kopčany, každý deň slávime sv. omše bez vás veriacich, každý deň  sa spoločne modlíme za odvrátenie nákazy. Kto by sa s nami chcel duchovne spojiť, môže tak urobiť každý deň o 7:30 hod., keď slávime sv. omšu a o 20:00 hod., keď sa spoločne modlíme ruženec a Korunku k Božiemu Milosrdenstvu.

Uisťujem vás, že  na vás myslíme vo svojich modlitbách i pri oltári. Aj nám chýba vaše spoločenstvo.

V prípade potreby zaopatrovať umierajúcich, pochovať zomrelých, či iných naliehavých potrieb sa na nás môžete obrátiť, najlepšie telefonicky a po dohode aj osobne pri zachovaní všetkých súčasných hygienických opatrení.

Prežime toto obdobie s nádejou, že Boh je s nami a ochráni si svoje deti. Nech sa za nás prihovára aj naša nebeská matka Sedembolestná Panna Mária!

Žehnajú vám pátri z Holíča

 Matúš, Viktor, Bazil a Marián

Updated: 22. marca 2020 — 8:03