Rímskokatolícka cirkev, farnosť Holíč

filiálky: Popudiny, Močidľany, Trnovec, Kátov

Veľkonočný výlet 18. 4. 2017

Netradičný veľkonočný utorok

Každoročne využívame veľkonočný utorok, ktorý je zároveň prázdninami, ako príležitosť ponúknuť deťom a mládeži príležitosť, využiť dobre tento voľný čas.

Stalo sa už tradíciou, že sme zorganizovali nejaký výlet, či niečo pre deti a mládež pripravili. Tento rok to však bolo trochu inak. Pozvali sme deti a mládež, aby teraz urobili niečo najskôr oni a potom my, pre nich.

V našom blízkom okolí je krásny kus doslova divokej prírody. Medzi obcami Popudinské Močidľany a Trnovec je úsek riečky Chvojnice, ktorá preteká vo svojom pôvodnom koryte. Naozaj krásny kus prírody, ktorý je však znečistený rôznymi odpadkami. Preto sme sa rozhodli, ho týchto odpadkov zbaviť.

Odhodlanie nám nechýbalo, ba aj počasie sa priklonilo na našu stranu. 

A poviem vám, bolo sa s čím popasovať.

Nás to ale neodradilo a hoci sme stihli len polovicu úseku, myslím, že sa nám podaril riadny kus práce. Pozrite, čo všetko sme tam našli.

Tešíme sa ne druhú etapu verím, že nás bude ešte viac.

Ďakujeme obci Trnovec za pohostenie a príjemné zázemie na miestnom ihrisku. Ďakujeme obci Popudinské Močidľany, lebo odtiaľ bolo najviac účastníkov a tiež KDMS za sladké potešenie. Ale hlavne všetkým, ktorí neváhali a priložili ruku k dobrému dielu.

Príroda okolo nás je krásna. Keď si ju dokážeme znečistiť, mali by sme ju dokázať aj týchto nečistôt zbaviť. Pridajte sa k nám a urobme svet okolo nás krajším, veď my v ňom žijeme.

Čo mám – to dám = NODAM

P. Bazil

Updated: 25. apríla 2017 — 8:26
Rímskokatolícka cirkev, farnosť Holíč © 2015 Frontier Theme